Upgrade WordPressu – zas jsem dlouho nepsal…

Tak jsem zase upgradnul WordPress a tak se dívám, dlouho jsem nic nepsal… Není čas, je pořád hodně práce, což je dobře, na druhou stranu hromady drobných problémů s prací spojených. A hromady malých nic, to už je někdy pěkná kupa.

Stal jsem se jedním ze šťastných živnostníků, kteří podle České televize, resp. podle jejího advokáta pana doktora Kalcsa, jsou opraváři nebo prodejci televizorů a neplatí poplatky a pan advokát Kalcso je obšťastnil svým výtvorem. A to se snažím, abych neprodával počítače s TV tunerem – je to jen problém navíc, ani takto vybavené monitory svým zákazníkům nenabízím. A pokud náhodou bych prodejcem či opravářem televizí byl, pak jsem od poplatku za každý přístroj osvobozen a musím platit za každou provozovnu, kterou ke své činnosti používám – nemám provozovny, nikdy jsem neměl, pracuji na dálku po internetu, nebo přímo u svých zákazníků, jediná televize, kterou ke svému podnikání používám je kabelová televize dodávající mému počítači internetovou konektivitu, kterou potřebuji, ale za to, že mám internet od firmy, která má v názvu slovo televize, snad nemusím platit koncesionářské poplatky. Bližsí info ke kauze najdete na internetu – třeba tady, tady, tady, tady nebo tady. Omluva formou projevu v televizi lidem, kteří televizi nemají je fakt dobrý vtip, v televizi vás posílají do pr…e (právní kanceláře svého advokáta jsem chtěl napsat), která pro jistotu má trvale obsazeno – prý je to normální, že když omylem napíšou několika tísícům lidí, že ti si pak ti lidé stěžují a volají a mají obsazeno… Žijeme v bezva státě, prostě vám někdo napíše že jste lump, kradete, máte za to zaplatit x tisíc pokuty a platit poplatky za něco, co nemáte a omluva nikde – proč taky, vždyť se jenom spletli. A proč taky, zákazníky mají přidělené zákonem, zákazníci si vybrat nemůžou, žijeme přece v demokratickém státě a ty pány, co si ty koryta rozdělují jsme si sami demokraticky zvolili, že.

Skoro začínám mít pochybnost, zda v tom zákoně, co řeší poplatky ze psů je dostatečně důrazně napsáno, že jde pouze o živé psy a ti plyšoví se do toho nepočítají – nerad bych se kvůli plyšákům naší malé stal neplatičem poplatků za psa.

Dneska jsem po delší době dával dohomady několik počítačů, prodeji hardwaru se spíše vyhýbám a jsem radši, když si ho mí známí koupí jinde, já jim ho zapojím, zprovozním, když si zboří systém, zavirují, neví si rady, pomůžu, práci vyúčtuju. Přece jen prodej hardwaru s minimální marží není nic, na čem bych zbohatnul, spíš bych řekl, že náklady s tím spojené samotný prodej hardwaru v malém nepokryje. Dnes jsem vyzvedával věci ke třem stejným počítačům ve firmě, kde jsem kdysi pracoval – jezdím okolo, ceny mají dobré. Co mi trošku vadí je že, že samotné vydávání zboží je často značně zdlouhavé. Dneska ho jeden pracovník po přivezení tří počítačů korunoval hláškou, že si toho nějaký … kupuje moc a oni to musí ze skladu nosit. No, na metr jsem slyšel dobře, hluchý ještě nejsem. Celkem síla – jedete někam nakoupit, koupíte hardware za 50 tisíc (tři stejné slušnější počítače, ceny šly hodně dolů) a dotyčnému velkoobchodu s hardwarem vadí, že toho kupujete tolik. No, co se dá dělat, asi je pro ně lepší prodávat po krabičce dévédéčka po stovce, líp se to nese, není toho tolik a možná je na tom i větší zisk, než na tom počítači – aspoň na autorských poplatcích pro naše umělce, ale o těch zas někdy jindy. Připadal jsem si jako v Cimrmanově Hospodě na mýtince – jak se tam vypráví, že si koupil hospodu a byl znechucen tím, že mu tam chodili lidi.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazeno. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *