seznam.cz – zase mi nejde mail

Jednu z mailových adres mám pořád ještě na email.cz, dnes již vlastně na seznamu. Používám ji už dlouho, už mnohokrát byl na emailu.cz problémek a maily chodily divně, na účty se třeba nedalo dostat. Teď večer to zase funguje divně. Podle logu mého SMTP serveru hlásí protistrana přijato a zařazeno do fronty, doba do doručení je v hodinách až dnech…

A to už je několikátý den. Všiml jsem si toho už o víkendu. Deně si nechávám posílat některé maily – třeba zprávy. Noviny už skoro nečtu. A o víkendu nepřišly, přišly v neděli večer – páteční, o něco později sobotní. Pondělní ještě nemám, mail je odesílán v 20:00 večer, běžně se zdrží o minuty, maximálně desítky minut.

Před chvilkou jsem zkoušel mail s elektronickým podpisem a poslal si ho na adresu na seznamu. Čekám hodinu a pořád tam ještě není. No, počkám den, dva… třeba dorazí. Však je to zadarmo… To už ten greylist, který mám na svém servříku doma a zpožďuje některé příchozí maily třeba i o hodinu (pohybuje se to u prvního mailu z každé adresy v rozmezí 10-60 minut, pak už chodí bez prodlevy) má lepší rychlost doručování. Ale i tak – spoléhat na email.cz asi zase nejde, třeba zase dělají nějakou údržbu, nebo jenom dobře tají, že jim zase něco padlo… Třeba zase na Nově bude bezva příspěvek ve zprávách.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazeno. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře u seznam.cz – zase mi nejde mail

  1. PetrVavra napsal:

    Tak už přišly oba testovací maily – zpožděné o pouhých 6 hodin a 26 minut. Tak jo, přišly, neztratily se, funguje to. Moc se mi líbí hlavičky mailu – podle seznamu maily přišly do schránek podle údajů v hlavičkách zpožděné řádově o jednotky sekund. Skript, který mailz ze seznamu každé dvě minuty stahuje na můj servřík (fetchmail) dostal maily pop3 protokolem až za těch více než 6 hodin. Stejně tak nebyly maily viditelné ani přes webové rozhraní seznamu.

  2. lzap napsal:

    V poslední době nechodí snad žádné SMTP servery…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *