Cestování do práce

už nějakou dobu žijeme v Přerově a do práce – do Olomouce jezdím každý den autem. Cesta ráno trvá z centra do centra něco mezi 30 a 40 minutami. Zpátky je to k večeru 20-25 minut. Občas se to trošku protáhne, podle dopravní situace. Tento měsíc se to protáhlo i na krásných 90 minut…

Přerov je totiž na části průtahu městem od začátku září uzavřený, což způsobuje, že veškerá projíždějící doprava se seřadí na nábřeží, metodou rychlejšího a drzejšího překoná kruhové objezdy a zařadí se do fronty na světelnou křižovatku. Ta je obzvlášť vychytaná – ve směru, kde obvykle jezdí více aut, je zelená déle, ve směru, kde jezdí méně aut, je zelená kratší dobu.

To zní velmi logicky, akorát ty směry se teď vyměnily, ty časy ne, takže zelená svítí nejdéle pro směr, ze kterého téměř nic nejede (protože je cesta o kousek dál zavřená). Trvalo celé dva týdny, než někoho napadlo, proč ta stojící fronta městem nejede a v pátek jsem byl velmi příjemně překvapen – světla nepřepínal automat, ale policisté. Fronta byl krátká, skoro žádná, průjezd plynulý, žádné ucpané kruháče, a byli tam od rána, kdy jsem jel do práce a byli tam i večer, když jsem se vracel.

Občas tu policii na silnici vidím rád, škoda, že trvalo dva týdny, než to někoho napadlo. Snad to pozitivně vyhodnotili a než tu cestu nedodělají, budou tam třeba každý den.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazeno. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře u Cestování do práce

  1. Vlastimil Ott napsal:

    Vidím, že nejsem sám, kdo dojíždí. I když kecám, já jezdím jenom někdy, mám to „vyrobené“ tak, že jsem teď hodně doma a jsem závislý na vpnce, mailu a telefonu. Proto budu rád za ten jabber… 😉 🙂

  2. PetrVavra napsal:

    Já myslím že bude, už něco zkouším… Je fakt, že se k tomu dostanu o víkendu večer doma, ale jak jsem psal – do vánoc pojede.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *