Bezva koncert – Jan Spálený s ASPM

Byl jsem ve čtvrtek za kulturou. V rámci Olomouckého kulturního léta vystoupil Jan Spálený a ASPM.

Koncert se konal v prostoru nádvoří Olomoucké radnice, venku, za krásného počasí, sedělo se na lavečkách, židličkách, postupně se nádvoří zaplnilo a krátce po půl osmé na jeviště nastoupila pětice hudebníků, už postarší Jan Spálený usedl za klávesy Kurzweil, zbytek hudebníků se chopil nástrojů a hráli. Atmosféra koncertu byla vynikající, po více než hodině krásně podaného bluez byl ne konec, ale přestávka, a pak přesně do desáté, jak radnice povolila, pokračoval proud dokonale podané hudby. Jak koncert běžel, aspoň jsem měl ten pocit, atmosféra byla stále lepší, hudebníci předváděli vynikající výkon, byl to krásný hudební zážitek.

Obrovským překvapením pro mě byl výkon prakticky všech členů kapely. Filip Spálený mistrně zvládal jak basovou kytaru, tak tubu – jeho zvládání tohoto nástroje mě fascinovalo, zvlášť v jeho sólech, kdy se s Michalem Gerou, hrajícím na trubku vzájemně dokonale doplňovali. Také zapojení Radka Krampla s jeho vibrafonem bylo vynikající. Nástroj zvládal vskutku mistrovsky. Věkově nejmladší Filip Jeníček u bicích výborně doplňoval celou sestavu.

Celkově byl koncert víc než kvalitní a krásný zážitek. Hudebníci naživo předvedli něco, co se hned tak neslyší, dokonalou harmonii tónů, zajímavé texty a povídání Jana Spáleného o hudbě, životě, světě. Koncert pro mě byl krásným překvapením. Za pozvání na koncert děkuji, byl to krásný kulturní zážitek.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazeno. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *