Zase voda…

Po ránu holky odjely k babičce a já jsem zůstal doma, že něco konečně v klidu zase udělám na počítači… Taky si potřebuju projít jeden tlustý manuál. Dal jsem si sprchu, uvařil kafe, chystám se něco dělat a najednou zvonek…

Sousedka z domu, která bydlí o dvě patra nad námi, jestli nám náhodou neteče v koupelně voda, že mají nějak mokro ve sklepě na stropě, sklep mají pod naší koupelnou. Právě jsem vylezl se sprchy, ještě s mokrou hlavou, no říkal jsem si, že by prasklý odpad nebo něco – už jsem se děsil z demolice podlahy v koupelně a hledání problému, protože voda nikde doma vidět nebyla, zas tolik jsem nenacákal.

No, co už, vzal jsem si klíče a vyrazil dolů, co se vlastně stalo a v kterých místech prosakuje. Strop byl řádně mokrý, ale v místě, kde je celkem nepravděpodobné, že by byl nějaký odpad, snad v kuchyni z dřezu, ale tam jsem vodu dneska nepouštěl, určitě ne v takovém množství, že by to bylo poznat na zdi… Ale slyšel jsem takový ten zvuk, jako když někde otvorem proudí voda, tak jsem se podíval pozorněji a bylo to ono – z potrubí stříkal pramínek horké vody na strop. Oddechl jsem si – nemusím bourat podlahu a hledat odpady…

Hledali jsme nějaký ventil, kterým by se dal problém ukončit – bohužel potrubí naší horké vody a topení takovými vynálezy nedisponuje – resp. jsou ve výměníkové stanici ve vedlejším domě, jak nám prozradil jiný soused (dal jsem se do shánění někoho, kdo v domě žije déle, jestli náhodou neví nebo aspoň neví o někom, kdo by věděl….). Tak to teď máme bez teplé vody, no, nějak to přežijem, snad se trubka brzo spraví nebo vymění, už aby to bylo.

Nejvíc mě pobavil jiný soused – který jenom konstatoval, že na suchý vzduch si ve sklepě fakt nemůžeme stěžovat:!: Je fakt, že od minulého vlhčení máme ve sklepě pořád mokrou stěnu a věci už nedáváme na zem, ale výhradně na vyvýšená místa.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazeno. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *