Kabát

V pátek byl v Olomouci koncert skupiny Kabát. Na stadioně, u kterého občas parkuju, protože je to nejbliž do práce. Pracuju v pěší zóně, kolem které je zóna placeného parkování, což Ivanovi, který místo pro kancelář sháněl, nevadilo – nemá řidičák, bydlí v centru a nejezdí autem.

Parkuju tedy jak se podaří, pokud možno co nejblíž ke kanceláři a mimo placené zóny. I v pátek se mi podařilo takto zaparkovat, a až cestou z práce, když jsem se prodíral kolem davu, stojícího u nově vzniklé díry v plotě, kterou se vcházelo na koncert Kabátu v Olomouci, čekal jsem, že se možná nebude vyjíždět zrovna ideálně…

Očekávání se naplnilo, auto se vyskytovalo hodinu a půl před začátkem předkapel v davu a nedalo se do něj vlézt, natož pak někam odjet… No, počkal jsem, cca dvě a půl hodiny, než se kulturychtivý dav nekulturně přemístil na stadion a dalo se za asistence příslušníků městské policie vyjet z jindy poklidného parkovacího místa.

Narozdíl od pána z doprovodu kapely, kterému jeho nová červená oktávka utrpěla několik šrámů a dost ho to rozladilo, mé auto bylo jen vzorně poutíráno a vyleštěno cca v úrovni zadků stojícího davu. Jak se dav prodíral, tak jsem jen zpovzdálí sledoval dění, je fakt, že někteří byli natolik opilí, že z koncertu nemohli mít nic moc zážitek… Taky mě trošku překvapilo pár nadšenců s malými dětmi, až moc malými, nevím, co z koncertu takové malé dítě má, snad problém se sluchem, kdoví…

Příště budu muset lépe sledovat kulturní dění ve městě, přecejen strávit skoro tři hodiny čekáním, až se neorganizovaný dav lidí vsouká na stadion je nic moc. Stejně je to zvlátšní – lidi pouštěli jednou bránou, spíš brankou, bylo jich cca 15 tisíc… organizace nic moc… Ale podle webu Kabátu, to bylo dobré a jsou příjemně překvapeni. Já jsem tak moc příjemně překvapený nebyl, spíš naopak.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazeno. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *