Vaše rychlost je…

Jezdím dost autem, tak když je někde ta bezva cedule, co píše, jak rychle jedu, rád si srovnám, co ukazuje tachometr a GPS navigace – jak je to vlastně přesné a jestli nepřijdu o body…

Jedna taková bezva cedule je v Hranicích a když jedu k našim, jedu vždycky okolo, je pořád na jednom místě, je to dlouhá rovinka, snažím se držet na tachometru a GPS 49-50km/h. Dneska jsem jel za nějakým autem cca 50, pořád stejně rychle.

Čísla naskakující cca po sekundě mi na této konkrétní ceduli ale připadají, že buď město ušetřilo a cedule generuje náhodná čísla při zvýšení okolního hluku, jednu dobu jsem si už skoro myslel, že to píše naposledy tažená čísla sportky, pak tam skočilo při plynulé jízdě v rámci možností konstantní rychlostí po čísle 45 číslo 78 následované číslem 46, tak jsem teorii o posledních číslech sportky musel opustit, byl jasný důkaz, že sportka to není.

Dneska jsem posbíral tato čísla: 49, 47, 58, 35, 46, 43 – čísla jsou v sekundových intervalech, změny rychlosti o víc než 20km/h za sekundu bych si asi všiml, navíc tachometr se nehnul a na GPS navigaci během inkriminované doby přebliklo číslo 50 na 49.

Ta cedule je fakt vychytaná, při 50km/h na tachometru mám zatím rozsah na ceduli něco mezi 5 a 94km/h, fakt by mě zajímalo, co ta cedule vlastně píše, ale vážně pochybuju o tom, že je to opravdu rychlost auta. Pokud ano, je ta cedule vadná, nebo ji ještě neumí správně namontovat. Zatím jsem vysledoval, že nejzajímavější čísla to píše, když jede auto do protisměru, případně po chodníku víc než metr od cesty jde chodec…

Jenom mě děsí myšlenka, že ten nový radar co mají může někdo použít podobně úchylným způsobem a když pojedu poklidných 50km/h na onom rovném, dlouhém a přehledném úseku, kde i chodníky jsou za širokým pásem zeleně a vedle sebe vejdou pohodlně 3-4 auta, mi aktivní policista naměří 90 a přijdu o řidičák, přestože ona cedule bude právě psát třeba 5km/h. Nevím čím to je, ale když někde vidím policii měřit, je to rovný a přehledný úsek, kde by klidně mohli rychlost zvýšit, ale už dlouho jsem je neviděl u školy, u hřiště, v nějakém nebezpečném úseku.

Každopádně bych tímto chtěl městu Hranice poděkovat za snahu o prevenci v dopravě… Po báječném parkovacím systému v centru a širokém okolí je to další dokonalá věc která mě pobaví pokaždé, když jedu do Hranic.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazeno. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *